Mūšio dėl Vesnoto 1.8 laidos apžvalga

2010-ųjų balandis. Ir vėl atėjo laikas šiam jauduliui, kurio ilgai laukėte – stabiliai Vesnoto laidai. Mūšio dėl Vesnoto komanda didžiuodamasi išleidžia Mūšio dėl Vesnoto 1.8 versiją, atviro-kodo, ėjimais pagrįstą strateginį žaidimą su fantastine tema ir vaidmenų žaidimo elementais. Žaidimą galima atsisiųsti jau dabar – Windows, Mac OS X ir įvairioms GNU/Linux distribucijoms.


Kas naujo Vesnote 1.8

Vesnoto ekranvaizdis

Šiame leidime jums pristatome naują „pilnametražę“ kampaniją, šimtus naujų ir perpieštų dalinių portretų, penkis naujus muzikinius takelius, šiek tiek patvarkytą vartotojo sąsają bei iš esmės patobulintą dirbtinį intelektą.

Žaidėjams

Ištikimi žaidėjui daliniai dabar paženklinami nedideliu bronziniu žiedeliu; taip lengviau prižiūrėti, kad jų neužmuštų.

Pavadinimai žemėlapiuose ir kituose paveikslėliuose dabar gali būti verčiami į gimtąją žaidėjo kalbą; keletas kalbų jau naudojasi šia galimybe. Daugiau informacijos ir apmokymų rasite wiki straipsnyje paveikslėlių lokalizavimas.

Kampanijos

Nauja kampanija, Delfadoro memuarai, pasakoja kaip magas mokinys iškilo ir tapo Delfadoru Didžiuoju. Ši kampanija buvo importuota iš Wesnoth-UMC-Dev projekto, kur ji beveik metus praleido ruošiama tapti oficialia.

Taip pat tęsėme oficialių kampanijų tvarkymą ir tobulinimą. Herojaus Kaleho patobulėjimai kampanijoje Po deginančiomis saulėmis, senas problemų šaltinis, buvo perkurti paprastesniu ir atsparesniu klaidoms būdu. Ištaisytos rimtos nuoseklumo problemos Sosto įpėdinio „Torijos skardžių“ scenarijuje. Kai kurie Vesmeros legendos scenarijai buvo perrašyti ir pastebimai patobulinti. Ankstyvas šios kampanijos variantas daugeliui žaidėjų tinkamas testuoti naują Vesnoto galimybę – daugelio žaidėjų kampanijas.

Vesnoto ekranvaizdis

Įdėti penki nauji orkestriniai muzikiniai takeliai: Karo aukos, Į šešėlius, Kelionės pabaiga, Per Šiaurinius kalnus, bei Keršto našta.

Smarkiai patobulinome ir ištaisėme klaidas žaidimo dirbtiniame intelekte. Dabar jis geriau pasirenka samdymus/grąžinimus ir gudriau renkasi taikinius.

Daugelio žaidėjų žaidimas

Operacinės sistemos naudotojo sąsaja gali pranešti žaidėjui kada atėjo jo eilė žaisti.

Daugelio žaidėjų vestibiulis buvo pilnai perkurtas, pagerintas jo patogumas ir išvaizda.

Per daugelio žaidėjų kovas, atsitiktiniai skaičiai generuojami Vesnoto serveryje. Tai užkerta kelią įvairių rūšių sukčiavimui ir išsinchronizavimui, už tai paaukojant suderinamumą su versijomis iki 1.7.13.

Bendrai

Patobulinome dešinįjį skydelį pagrindiniame žaidimo lange. Dabar geriau išsiskiria pasirinkto dalinio gynybiniai sugebėjimai, priklausantys nuo vietovės bei paros laiko.

Įdėjome naują monstrą, vandens gyvatę. Taip pat, dvarfų žvalgai iš kampanijos Po deginančiomis saulėmis dabar gali būti naudojami ir kitose kampanijose. Perpiešėme keletą kitų dalinių rūšių – labiausiai slibinus. Šiame leidime iš po mūsų Menų Direktoriaus virtualaus teptuko pasirodė perpiešti vandenių daliniai. (Tačiau jiems dar trūksta didžiosios dalies animacijos).

Vesnoto ekranvaizdis

Dabar, priedų parsisiuntimo dialoge paspaudus mygtuką, galima perskaityti priedo aprašymą.

Dauguma vertimų atnaujinti. Taip pat buvo grąžintas vertimas į vietnamiečių bei atsirado naujas vertimas į anglų kalbą Šo abėcėle.

Turinio kūrėjams

Šiais metais Vesnotas dar kartą dalyvavo Google „Kodo vasaros“ programoje; vienas iš pagrindinių jos rezultatų buvo pilnai perdirbtas Vesnoto daugelio žaidėjų kampanijų palaikymas. Daugelio žaidėjų žaidimo pusės dabar išlieka ir gali būti perneštos iš vieno daugelio žaidėjų scenarijaus į kitą. Dirbtinio intelekto valdomų pusių vadai dabar gali gražinti dalinius iš savo pusės dalinių sąrašo. Tai taip pat leidžia vienai pusei turėti daugiau nei vieną samdyti galintį vadą.

Kitas Kodo vasaros rezultatas yra nauja Vesnoto dirbtinio intelekto infrastruktūra. Dabar jis gali būti užprogramuotas pastebimai keisti savo elgesį skirtingose pasakojimo dalyse ir reaguodamas į kampanijos įvykius, priešų pusėms duoti skirtingesnes taktines asmenybes. Įmanoma, tačiau nelengva, naudoti scenarijų kalbas (formula_ai, lua) ir sukurti alternatyvius DI, kurie taip pat gali būti perprogramuojami.

Naujas įrankis, „žaidimo būklės inspektorius“ lygio kūrėjui leidžia žaidimo metu stebėti WML kintamųjų reikšmes, dirbtinio intelekto konfigūraciją, bei galimus grąžinti dalinius.

Vesnoto ekranvaizdis

Nauja orkų kaimo ir orkų bokšto vietovių grafika praplečia žemėlapių kūrėjų galimybes.

Taip pat pasiekėme puikių rezultatų mūsų pirmojoje „Vasaros menų stipendijos“ programoje. Jos metu sukurta dešimtys naujų portretų bei pilnai perpieštos slibinų animacijos. Tikimės tęsti šią programą ir ateinančiais metais.

Daug dėmesio skyrėme pasaulio nuoseklumui, pradedant mažomis detalėmis, tokiomis kaip žemiški žmonių vardai veikėjams, ir baigiant didesnėmis, tokiomis kaip daugelis naujų vietovių pagrindiniame žemėlapyje. Patvarkėme pagrindinę Vesnoto istoriją, pašalinome iš jos įvairius smulkius neatitikimus.

Tesime pažadą, duotą 1.6 versijoje, kai dėl techninių priežasčių turėjome pašalinti Python. Dabar galima rašyti WML įvykius ir dirbtinio intelekto komponentus Lua kalba. Integracija tarp Lua ir žaidimo variklio tokia glaudi, kad leidžia aprašyti net tokias WML įvykių žymes, kurios reguliuoja žaidimo būklę C++ branduolyje.

Atsisiųsti

Mūšis dėl Vesnoto išleistas GNU Bendrosios Viešosios Licencijos (GPL) sąlygomis. Išeities kodas prieinamas iš wesnoth.org, kur jūs taip pat rasite kompiliavimo iš išeities kodo instrukcijas įvairioms operacinėms sistemoms. Paruošti paketai taip pat prieinami daugeliui populiariausių operacinių sistemų, įskaitant Linux, Windows ir Mac OS X.

Naujausią informaciją apie atsisiuntimus galite rasti atsisiuntimų puslapyje. Ten pat bus patalpinti ir paketai bei instrukcijos kitoms platformoms.

Jeigu jau turite ankstesnes žaidimo versijas, jus gali sudominti xdelta failų atsisiuntimas.

Daugiau informacijos